Książka i podcast

Autor Agnieszka Krakos-Gorący

Książka „Prosta Organizacja. Uwolnij się od nadmiaru rzeczy i uporządkuj swój dom” to najlepszy przewodnik po declutteringu i organizacji domu. Poprowadzę cię przez pytania, które pomogą ustalić skąd się bierze nadmiar rzeczy i bałagan. Następnie przejdziemy przez pomieszczenia i kategorie i uporządkujemy tak, że bałagan już nigdy nie powróci.

W książce znajdziesz komentarze takich ekspertek jak:

 • Agnieszka Pocztarska, czytamyetykiety.pl
 • Katarzyna Zajączkowska, odpowiedzialnamoda.pl
 • Dominika @domi_minimalistystyle
 • Sylwia Panek @mamachemik
 • Alicja Golonka @dietetyk_golonka
 • Beata Singh @mojenawierzchu
 • Kasia Augustyniak @kasiaaugustyniak

Książkę znajdziesz m.in. TUTAJ (link do empik.com)

Obecnie książka dostępna jest w formie ebooka, gdyż nakład drukowany jest już wyczerpany. Dodruk planowany jest jesienią 2023.

Podcast „Wszystko w porządku” to rozmowy z inspirującymi gośćmi o minimalizmie, organizacji i pozbywaniu się nadmiaru z naszego życia.

 • odc 1 „Organizacja, która ułatwia życie” z Marią Ernst-Zduniak i Barbarą Niedziałek. Rozmawiamy o potrzebie porządku i organizacji przestrzeni. Jak nadmiar rzeczy i bodźców dokładają nam stresu? Czy organizacji można się nauczyć? Czym jest decluttering?
 • odc 2 „Organizacja i niewidzialna praca kobiet” z badaczkami kolektywu „Ciekawość”, czyli Martą Wierzbicką-Tarkowską i dr Anną Buchner. Porozmawiamy o niewidzialnej pracy kobiet oraz o głęboko zakorzenionej nierówności między kobietami i mężczyznami w zakresie ilości obowiązków.
 • odc 3 „Organizacja i nasza garderoba” z Katarzyną Zajączkowską, ekspertką ds mody, wykładowczynią, autorką książki i podcastu „Odpowiedzialna Moda”. Jak się zabrać za przegląd ubrań, świadome zakupy i dlaczego tak naprawdę jest to trudniejsze niż nam się wydaje?
 • odc 4 „Organizacja i rzeczy dzieci” – jak nadmiar wpływa na same dzieci? Jak funkcjonuje dom, w którym dominują rzeczy dzieci? Jak sensownie je ograniczyć i jak rozmawiać z bliskimi, którzy dają naszym dzieciom za dużo upominków?
 • odc 5 „Organizacja i kuchnia” z Sylwią Majcher, edukatorką ekologiczną, dziennikarką, autorką. Porozmawiamy o tym, jak lepsza organizacja i kilka niewielkich nawyków może zdecydowanie zmniejszyć ilość wyrzucanego jedzenia.
 • odc 6 „Organizacja i czas” z Bożeną Kowalkowską, autorką rewelacyjnych książek o czasie. Porozmawiamy o tym jak odzyskać swój czasu i uwolnić się spod dyktatury zegarka na rzecz rytmu własnych priorytetów.
 • odc 7 „Organizacja i pamięć, wspomnienia i rzeczy sentymentalne” z Martą Iwanowską-Polkowską psycholożką, coachycą i autorką książki „Nażyć się”. Porozmawiamy o nierzadko trudnych emocjach wokół rodzinnych pamiątek. Jak zmierzyć się z uczuciami i poczuciem straty, wyrzutami sumienia, tęsknotą, żałobą, wspomnieniami, których odbicie widzimy w przedmiotach?
 • odc 8 „Sprawiedliwy podział obowiązków domowych oraz jak to zrobić, gdy nasz partner jest bałaganiarzem” z Andrzejem Gorącym, moim mężem. Wypracowanie systemu sprawiedliwego podziału prac domowych nie było ani szybkie ani bezbolesne, a gdy pojawiły się dzieci wszystko jeszcze bardziej się skomplikowało. Porozmawiamy o naszej ścieżce i rozwiązaniach, które sprawdzają się gdy jeden z partnerów jest bałaganiarzem.
 • odc 9 „Organizacja i finanse” z Beatą Singh, edukatorka finansowa i twórczyni profilu @mojenawierzchu. Beata pokazuje jak zmierzyć się z obawami i bałaganem w finansach, jak zbudować podstawy budżetu i jak lepsza organizacja może pomóc w realizacji naszych celów.
 • odc 10 „Organizacja i minimalizm” z Magdaleną Piotrowską, aktywistką oraz autorką profilu @crush_on_trash, gdzie pokazuje sposoby na niemarnowanie i przedłużanie życia przedmiotów. Minimalizm ma w Polsce wiele różnorodnych skojarzeń – od fascynacji estetycznej, poprzez podważanie kapitalizmu, po nierozważność osób, które nie doświadczyły niedostatku.

  Wszystkie odcinki podcastu są dostępne na platformie Empik Go, a z kodem PROSTAORGAZNIZACJA masz darmowy dostęp do nich przez 30 dni. Wejdź na https://www.empik.com/gofree i ciesz się odcinkami przez 30 dni za darmo.

  Porządkowy Newsletter

  Zapisz się i pobierz pakiet organizacyjnych materiałów – zaplanuj posiłki, podziel domowe obowiązki i zrób kuchenne odgracanie.

  .