Książka

Książka „Prosta Organizacja. Uwolnij się od nadmiaru rzeczy i uporządkuj swój dom” to najlepszy przewodnik po declutteringu i organizacji domu. Poprowadzę cię przez pytania, które pomogą ustalić skąd się bierze nadmiar rzeczy i bałagan. Następnie przejdziemy przez pomieszczenia i kategorie i uporządkujemy tak, że bałagan już nigdy nie powróci.

W książce znajdziesz komentarze takich ekspertek jak:

  • Agnieszka Pocztarska, czytamyetykiety.pl
  • Katarzyna Zajączkowska, odpowiedzialnamoda.pl
  • Dominika @domi_minimalistystyle
  • Sylwia Panek @mamachemik
  • Alicja Golonka @dietetyk_golonka
  • Beata Singh @mojenawierzchu
  • Kasia Augustyniak @kasiaaugustyniak

Obecnie książka dostępna jest w formie ebooka, gdyż nakład drukowany jest już wyczerpany. Dodruk planowany jest jesienią 2023.

Podcast

Podcast „Wszystko w porządku” to rozmowy z inspirującymi gośćmi o minimalizmie, organizacji i pozbywaniu się nadmiaru z naszego życia. 

Rozmawiamy o potrzebie porządku i organizacji przestrzeni. Jak nadmiar rzeczy i bodźców dokładają nam stresu? Czy organizacji można się nauczyć? Czym jest decluttering?

Porozmawiamy o niewidzialnej pracy kobiet oraz o głęboko zakorzenionej nierówności między kobietami i mężczyznami w zakresie ilości obowiązków.

Jak się zabrać za przegląd ubrań, świadome zakupy i dlaczego tak naprawdę jest to trudniejsze niż nam się wydaje?

 jak nadmiar wpływa na same dzieci? Jak funkcjonuje dom, w którym dominują rzeczy dzieci? Jak sensownie je ograniczyć i jak rozmawiać z bliskimi, którzy dają naszym dzieciom za dużo upominków?

 Porozmawiamy o tym, jak lepsza organizacja i kilka niewielkich nawyków może zdecydowanie zmniejszyć ilość wyrzucanego jedzenia.

Porozmawiamy o tym jak odzyskać swój czasu i uwolnić się spod dyktatury zegarka na rzecz rytmu własnych priorytetów.

Porozmawiamy o nierzadko trudnych emocjach wokół rodzinnych pamiątek. Jak zmierzyć się z uczuciami i poczuciem straty, wyrzutami sumienia, tęsknotą, żałobą, wspomnieniami, których odbicie widzimy w przedmiotach?

Wypracowanie systemu sprawiedliwego podziału prac domowych nie było ani szybkie ani bezbolesne, a gdy pojawiły się dzieci wszystko jeszcze bardziej się skomplikowało. Porozmawiamy o naszej ścieżce i rozwiązaniach, które sprawdzają się gdy jeden z partnerów jest bałaganiarzem.

 Beata pokazuje jak zmierzyć się z obawami i bałaganem w finansach, jak zbudować podstawy budżetu i jak lepsza organizacja może pomóc w realizacji naszych celów.

gdzie pokazuje sposoby na niemarnowanie i przedłużanie życia przedmiotów. Minimalizm ma w Polsce wiele różnorodnych skojarzeń – od fascynacji estetycznej, poprzez podważanie kapitalizmu, po nierozważność osób, które nie doświadczyły niedostatku.

Wszystkie odcinki podcastu są dostępne na platformie Empik Go, a z kodem PROSTAORGAZNIZACJA masz darmowy dostęp do nich przez 30 dni. Wejdź na https://www.empik.com/gofree i ciesz się odcinkami przez 30 dni za darmo.

Porządkowy newsletter

Zapisz się i pobierz pakiet organizacyjnych materiałów – zaplanuj posiłki, podziel domowe obowiązki i zrób kuchenne odgracanie.

Shopping Cart

Porządkowy Newsletter

Zapisz się i pobierz pakiet organizacyjnych materiałów – zaplanuj posiłki, podziel domowe obowiązki i zrób kuchenne odgracanie.

.