Autor Agnieszka Krakos-Gorący

Cześć, jestem Agnieszka.
Pomagam w pozbyciu się nadmiaru rzeczy, upraszczam organizację i tworzę piękny porządek.

Jako specjalistka ds. organizacji jestem wsparciem dla osób, które czują się przytłoczone nadmiarem rzeczy w swoim otoczeniu. Szukają najlepszego sposobu by odzyskać spokój i porządek, zrezygnować z niepotrzebnych zakupów oraz zaoszczędzić masę czasu na codziennej organizacji i sprzątaniu.

Często spotykam się z ludźmi zawstydzonymi swoim wieloletnim bałaganem, z poczuciem, że nie ogarniają swoich obowiązków. Niestety bałagan wciąga w spiralę niemocy, wysysa energię. Moim zadaniem jest wspieranie, motywowanie, pokazanie praktycznych rozwiązań. Bez oceniania i wytykania błędów, po prostu przejdziemy tę drogę razem. Każdy z nas ma swoją historię, bardzo wiele powodów, które doprowadziły do takiego stanu. 

.

„Kluczem do minimalizmu jest odgadnięcie tego, co czyni Cię szczęśliwym i pozbycie się całej reszty, aby w pewnym sensie 'stworzyć czas’ na to, co dla Ciebie ważne. W żadnym wypadku minimalizm nie powinien być utożsamiany z prowadzeniem życia pustelnika lub trwaniem w nieustającym poczuciu nudy. Celem jest bogate życie, przy niewielkim stanie posiadania.”

– Leo Babauta

Moja droga do dobrej organizacji i minimalizmu

Zawsze lubiłam wizję takiego ogarniętego domu, w którym wszystko ma swoje określone miejsce, jest ładnie i czysto. Co ciekawe, w mojej rodzinie prowadzenie domu było postrzegane jako przykry obowiązek sprowadzający mądrą kobietę do roli służącej. Wiecie, taki motyw umęczonej Matki-Polki na mopie. 

Gdy zaczęłam tworzyć swój własny dom, zrozumiałam, że ja po prostu lubię jak jest mało rzeczy, a one mają swój cel i swoje miejsce. Nie stało się tak od razu, oczywiście po drodze zdarzały mi się zakupy pod wpływem chwili (szczególnie w czasach, gdy pasjonowałam się kulinariami i testowałam różne gadżety i smaki). Potem trafiłam na inspirujących twórców – Dominique Loreau, Leo Babauta, Joshua Becker, Anna Mularczyk-Meyer, podcast The Minimalists, sprzątanie z Marie Kondo i tak dalej. Rozpoczęłam swoją wielką przygodę. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego uczymy się tak wielu przydatnych rzeczy w życiu, np. gotowania, Excela, tańca, a nikt nie mówi nam jak ważna jest właściwa organizacja i umiejętność panowania nad porządkiem domowym? Tak wielu z nas ma problem z nawiarstwiającymi się rzeczami, przedmiotami sentymentalnymi, przydasiami. W efekcie nasze domy zaczynają przypominać magazyny, a my przestajemy czuć się jak u siebie. Głęboko wierzę, że stawienie czoła swoim obawom i przekonaniom, pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów, a następnie stworzenie prostego sposobu organizacji przynosi wewnętrzny spokój i szczęście. I w tym umiem pomóc.

Nie zrobię tego za Ciebie, ale naprawdę pomogę.

A kiedy nie zajmuję się porządkami…

Jestem mamą Basi, Gucia i Benia mam super fajnego męża Andrzeja, robię świetne śniadania oraz niezbyt efektowne, ale bardzo dobre ciasta. Do tego uwielbiam kino klasy C i niżej. Obecnie coraz większą przyjemność sprawiają mi moje ogrodnicze próby.  Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu specjalistką ds. komunikacji.


ODWIEDŹ MÓJ BLOG

Porządkowy Newsletter

Zapisz się i pobierz pakiet organizacyjnych materiałów – zaplanuj posiłki, podziel domowe obowiązki i zrób kuchenne odgracanie.

.