Prezenty z głową, czyli jak sprawić prawdziwą przyjemność

Współpraca z marką Payback

Prezenty to niełatwa sprawa, prawda? Gdy to my dostaniemy niezbyt trafiony upominek, powiększamy nasz domowy magazyn durnostojek i kurzołapaczy. A gdy jesteśmy stroną sprawiającą prezent, mamy często nie lada kłopot z trafieniem w gust czy potrzebę obdarowanej osoby. Często wydaje nam się, że doskonale znamy potrzeby bliskich nam osób. W naszych wyobrażeniach nie ma przecież nic piękniejszego niż prezent-niespodzianka, który realizuje skryte marzenie i przy odpakowywaniu widzimy zachwyt bliskiej nam osoby i poruszenie, że odgadliśmy jej myśli. Ale tak serio, jak często to się zdarza? Czasami owszem, ale moim zdaniem jednak rzadziej niż nam się wydaje.

Dlatego zebrałam kilka podpowiedzi, dzięki którym dowiesz się jak dobrać prezent z głową i zminimalizować ryzyko prezentowej wtopy. 

Zanim kupisz, zapytaj

Jeśli naprawdę zależy ci na niespodziance, spróbuj wcześniej wybadać temat. Zapytaj męża przyjaciółki, czy dobrze pamiętasz, że marzy o biletach na festiwal teatralny lub o danej książce. 

Jeśli element zaskoczenia nie jest priorytetem, delikatnie wypytaj samej zainteresowanej lub zapytaj wprost. Może być tak, że już wcześniej zarezerwowała sobie bilety lub przeczytała krytyczną recenzję książki i odpuściła sobie lekturę. Ale za to przydałby jej się kubek termiczny. Wiesz, o co mi chodzi, prawda?

Jeśli kupujesz, sprawdź możliwość zwrotu

Każdemu z nas zdarza się nie trafić z prezentem. O ile w przypadku drobnego upominku nie jest to tak dotkliwe, o tyle w przypadku większych, bardziej kosztownych prezentów, problem może być bolesny. Dlatego jestem zwolenniczką mało romantycznego, ale praktycznego rozwiązania – zawsze upewniam się, że istnieje możliwość zwrotu lub wymiany na inny produkt. Do takiego prezentu, np. tostera, dołączam zamkniętą kopertę z paragonem. Piszę na niej datę, do kiedy można towar zwrócić lub wymienić. 

Voucher prezentowy

Kiedyś karta podarunkowa wydawała mi się nieco bezduszną formą prezentową. Jednak im jestem starsza, tym jestem większą wielbicielką praktycznego podejścia do prezentów. Wolę sprawdzić, czego potrzebuje osoba, którą chcę obdarować. Porównuję ceny prezentu w różnych sklepach. Korzystam z kart upominkowych i voucherów. Mam 3 ulubione typy:

  1. voucher na doświadczenie; tu można przygotować atrakcję idealnie dopasowaną do obdarowanego, np. kupon na opiekę nad dziećmi dla młodych rodziców, kupon na piknik w parku dla dzieciaków, kupon na sesję fotografii rodzinnej dla dziadków itd.
    1. voucher biletowy; to świetna opcja jeśli nie wiesz dokładnie, kiedy obdarowana osoba dysponuje czasem – taki otwarty bilet możesz kupić w wielu teatrach, zoo, a nawet w muzeum.
    2. voucher podarunkowy; to świetna opcja by obdarowana osoba kupiła coś, o czym marzy. A jeśli jeszcze taki voucher mogę mieć za darmo dzięki moim punktom, to dla mnie to już bardzo sensowne i praktycznie rozwiązanie.

Moje punkty PAYBACK = voucher prezentowy dla bliskiej mi osoby

Obecnie testuję program lojalnościowy PAYBACK przy okazji moich codziennych zakupów. Czy wiedzieliście, że można je wymieniać nie tylko na coś, czego potrzebujecie obniżając przy tym koszyk w ulubionym sklepie ale również można wymienić te punkty na kartę podarunkową dla bliskiej osoby. Dodatkowo możecie wesprzeć organizację charytatywną.

Więc na przykład, moja siostra wymarzyła sobie nowe słuchawki. W ramach prezentu chciałabym jej się do tych słuchawek dorzucić. Wtedy mogę wymienić swoje punkty PAYBACK na voucher np. na 100 pln do Allegro, a następnie dać jej go w prezencie. Spoko, prawda?

Przygotowałam więc instrukcję, dzięki której dowiesz się jak wymienić zebrane punkty na koncie na karty podarunkowe. na czym polega Program PAYBACK, jak z niego korzystać i jak wymienić punkty na kartę podarunkową (voucher) tak, by uszczęśliwić kogoś bliskiego. Poniżej znajdziesz film:

#współpraca z Payback

Rzuć okiem i daj mi znać w komentarzach, co o tym myślisz? Czy to dobra opcja prezentowa dla Ciebie? 

Udostępnnij ten artykuł:

Sprawdź inne wpisy

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem specjalistką od organizacji. Chętnie pokażę Ci moje patenty na prostsze i bardziej świadome życie rodzinne.
Shopping Cart

Porządkowy Newsletter

Zapisz się i pobierz pakiet organizacyjnych materiałów – zaplanuj posiłki, podziel domowe obowiązki i zrób kuchenne odgracanie.

.