Jak zachować zdrowy rozsądek w pandemicznych zakupach?

W przeprowadzonej na insta ankiecie aż 74% czytelniczek zadeklarowało, że obecnie bardziej uważa na budżet (dostałam wiele odpowiedzi „już od dawna uważam na wydatki” 😘) i woli być przygotowana na możliwie cięższe czasy. Na podstawie waszych fantastycznych odpowiedzi i wiadomości na temat budżetu i zakupów przygotowałam kilka tipów, jak zachować radość, a jednocześnie nie popłynąć finansowo.

NAJWAŻNIEJSZA PORADA: Kieruj się swoimi potrzebami, a nie promocją, emocjami, czy impulsem.

Dlatego tak przydatnym narzędziem jest lista zakupów, wcześniejszy przegląd stanu posiadania, czy budżet domowy – po prostu wiesz wtedy czego potrzebujesz i ile chcesz na to wydać. I wtedy możesz spokojnie i miło szukać najlepszego produktu dla siebie.

Jeśli już kupujesz potrzebne rzeczy, niech zakupy będą przyjemnością.

Gdy zrobiłaś porządek w ubraniach i wiesz że potrzebujesz swetra, zrób z tego zakupu największą możliwą przyjemność – znajdź cudowny egzemplarz który da ci radość i będzie ci długo służył.

Nie przeglądaj ofert sklepów internetowych tylko dlatego że jest wyprzedaż lub kuszą cię wyjątkową ofertą („a nóż znajdę coś ładnego”).

Szczególnie teraz wiele sklepów chce zwiększyć swoją sprzedaż internetową dlatego organizuje promocje i obniżki – warto z nich skorzystać tylko wtedy jeśli dana rzecz jest ci naprawdę potrzebne (patrz punkt wyżej 😘)

Planuj domowy budżet

Jeśli jeszcze się za to nie zabrałaś, teraz jest idealny moment by ogarnąć domowe finanse i zaplanować budżet. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć ile pieniędzy możesz przeznaczyć na priorytety, czy przyjemności, a z których zrezygnować. Myślę, że szczególnie teraz warto się zabezpieczyć.

Zrób listę „pandemicznych pocieszaczy”

Dla wielu osób zakupy to obecnie jedna z niewielu dostępnych form rozrywki; pogoda jeszcze nie sprzyja spacerom, baseny i kina pozamykane, z przyjaciółmi nie mamy jak się spotkać. Nowa rzecz dostarcza nam endorfin i radości dlatego czasami staje się tą iskrę radości w trudnych czasach. Zrób listę innych rzeczy które sprawiają ci przyjemność a jesteś w stanie robić je w tej chwili – może lubisz pieczenie, szycie, czytanie, może zrobisz imprezę z przyjaciółmi, tylko ze na skype.

Udostępnnij ten artykuł:

Sprawdź inne wpisy

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem specjalistką od organizacji. Chętnie pokażę Ci moje patenty na prostsze i bardziej świadome życie rodzinne.
Shopping Cart

Porządkowy Newsletter

Zapisz się i pobierz pakiet organizacyjnych materiałów – zaplanuj posiłki, podziel domowe obowiązki i zrób kuchenne odgracanie.

.